Początek marca obfitował w wydarzenia, których głównym celem była prezentacja nowych standardów w polskim budownictwie.
Robobat Polska, jako autor pierwszych w Polsce wdrożeń BIM aktywnie uczestniczył w tych spotkaniach.
Zapraszamy do przeczytania relacji z II Konferencji BIM z cyklu Projektowanie Przyszłości oraz Seminarium „Pracuj z BIM!”.

 
Projektowanie Przyszłości Seminarium „Pracuj z BIM!”.
 

Przed BIM w Polsce jest ogromna przyszłość
Relacja z II Konferencji BIM z cyklu Projektowanie Przyszłości

W dniach 4 – 5 marca odbyła się druga edycja konferencji z cyklu Projektowanie Przyszłości. Głównym tematem konferencji była technologia BIM. Prelegenci oraz wystawcy skoncentrowali się na przedstawieniu uczestnikom nowoczesnych rozwiązaniach wspomagających projektantów i wykonawców na każdym etapie realizacji projektów budowlanych.

W konferencji wzięło udział ponad 120 uczestników, którzy mogli skorzystać ze specjalistycznej wiedzy ośmiu wystawców i ponad 20 prelegentów z całego świata. Uczestnikami byli nie tylko pracownicy i założyciele czołowych biur projektowych oraz firm wykonawczych, ale także studenci.

Konferencję otworzyła prezentacja Mitcha Boryslawskiego, założyciela firm View by View oraz EcoDomus. Zostałem zaproszony przez Konfotekę by przyjechać do Polski i zaprezentować moją technologię, technologię mojej firmy. Wierzę, że udało mi się przybliżyć to, jak będzie wyglądała przyszłość BIM. To było wspaniałe doświadczenie. Chciałbym raz jeszcze podziękować Konfotece za zaszczyt uczestniczenia w tym wydarzeniu – mówił Mitch Borysławski.
Duża część gości była także na pierwszej edycji konferencji. Jakub Kulig BIM Manager w Robobat Polska podzielił się z nami swoimi wrażeniami: Konferencja bardzo udana, poziom bardzo wysoki. Byłem w zeszłym roku i w tym roku wydaje mi się, że jest na pewno wyższy. Dużo firm z ciekawymi prezentacjami. Widać, że w ciągu roku poziom świadomości wykorzystania modeli bimowskich wzrósł. O tyle jest to ciekawe, że mamy już pierwsze realizacje w Polsce BIM’u, mamy bardzo dużo firm, nie tylko na poziomie projektowym, ale też wykonawczych, więc takie spotkania powinny być, one pokazują, że chcemy ten system rozwijać w Polsce, usprawniać procesy projektowe. Jedna smutna rzecz, która mi się narzuca – jesteśmy daleko w tyle za Europą. Europa nas cały czas wyprzedza, nawet przyspiesza. A nasze władze nie robią nic, żeby ją dogonić. Przydałoby się, żeby też brali w tym udział, żeby aktywnie uczestniczyli w tego typu spotkaniach, a nie tylko czekali na efekty, które zostaną narzucone. Mam nadzieję, że w przyszłym roku poziom będzie jeszcze wyższy.

Projektowanie Przyszłości, to nie tylko prezentacje, uczestnicy mieli także okazję zobaczyć praktyczne zastosowanie cieszących się dużym zainteresowaniem skanerów laserowych prezentowanych przez firmę Faro. Na koniec pierwszego dnia na uczestników czekała uroczysta kolacja, na której mogli kontynuować dyskusje rozpoczęte podczas przerw kawowych. W tym roku organizatorzy zaprosili jeszcze więcej gości zagranicznych.
To wspaniałe doświadczenie być w Krakowie, tak pięknym mieście i na tak niesamowitej konferencji. Ta konferencja tworzy przyszłość. Organizacja konferencji jest świetna. A poziom entuzjazmu i energia, którą odczuwało się na konferencji są fantastyczne. Przed BIM w Polsce jest ogromna przyszłość – mówił David Miller.

Podczas dwóch dni Konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z aktualną ofertą rynkową producentów oprogramowania, jak i z doświadczeniem firm polskich oraz międzynarodowych koncernów z pracy, wdrażania oraz zarządzania projektami najnowocześniejszą technologią BIM.

Tegoroczna konferencja przyciągnęła jeszcze więcej uczestników niż pierwsza, co potwierdza potrzebę cyklicznego spotykania się uczestników procesu inwestycyjnego, aby wymieniać doświadczenia z wdrażania technologii, która wywoła rewolucję w pracy każdego z nich.
 
 

Możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość... polskiego budownictwa
Relacja z Seminarium i warsztatów "Pracuj z BIM!"

W dniu 11 marca w Poznaniu odbyło się Seminarium „Pracuj z BIM!” Organizatorem spotkania była firma Robobat Polska – Platynowy Partner Autodesk. Data i lokalizacja Seminarium nie były przypadkowe. Nieopodal odbywały się największe w tej części Europy Targi Budowlane BUDMA 2015.

W trakcie seminarium równolegle zostały zaplanowane dwie sesje dla projektantów instalacji i konstrukcji. Każde z tych spotkań zostało również podzielone na część prezentacyjną i warsztatową.

Podczas spotkania miały miejsce prezentacje firm, które z powodzeniem wdrożyły już technologię BIM:
  • Koordynacja międzybranżowa, współpraca konstruktor – architekt w oparciu o model cyfrowy na przykładzie firmy SKANSKA, którą zaprezentował Pan Mateusz Miasojed.
  • Koordynacja międzybranżowa, współpraca architekt – instalator – konstruktor na przykładzie BuroHappold Engineering, którą zaprezentował Pan Michał Dengusiak.

Uczestnicy bardzo wysoko ocenili zarówno część prezentacyjną, jak i warsztatową:

„Prezentacje wykonane profesjonalnie, wysoki poziom merytoryczny”
„Jasno i zwięźle został przedstawiony materiał warsztatów”


Bardzo cieszy nas ogromne zainteresowanie Seminarium. Otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń od aktywnych zawodowo inżynierów. To dobry znak, dzięki któremu możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość... polskiego budownictwa – powiedział Dariusz Kasznia - Dyrektor Zarządzający Robobat Polska.

W najbliższym czasie Robobat Polska planuje zorganizować kolejne tego typu spotkanie, tym razem dedykowane dla architektów.
Szczegóły już wkrótce na www.robobat.pl/BIM
 


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.